Запитуємо та підказуємо дорогу. Напрями англійською. Як орієнтуватися у місті англійською мовою: простий розмовник Орієнтуємось у просторі англійською

Тема: Орієнтація у місті

Цілі уроку:

    активізація вимовних навичок; закріплення навичок граматики;

    тренування навичок діалогічного мовлення.

    Вдосконалення лексичних навичок

    Розвиток навичок діалогічного мовлення на тему «Лондон»

    Тренування орфографічної навички.

Обладнання: підручник, картки із завданням на тему «Фразове дієслово to take для кожного учня.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Good morning, boys and girls! (Good morning,Лілія Рафіківна!)

- I am glad to see you. (We are glad to see you too.)

How are you? (We are fine, thanks. And how are you?)

I am fine, thank you. Who is absent today? (All pupils are present.)

It's time to say «Hello!» (Hello!) It's time to say «Hello!» (Hello!) It's time to say «Hello!» (Hello!) And start our lesson.

Sit down, please.

ІІ. Фонетична зарядка

Ми давно не бачили мавпочку. І ось вона знову у нас у гостях. Давайте з нею привітаємось: Hi . (Hi!)

ІІІ. Мовленнєва розминка

Do you like to play? I want you to be careful and agree or disagree with me.

Вчитель пропонує дітям висловити свою згоду чи незгоду із твердженнями вчителя.

Алія is sitting now. (Helen is sitting now.)

Натиска is going to school now. (Helen is not going to school now.)

Ви є standing now. (I am not standing now.)

- I am taking a shower now. (Ви не ні, а shower now.)

- The teacher is speaking English now. (The teacher is speaking English now.)

Pupils є sleeping now. (Pupils are not sleeping now.)

Ви робите homework now. (I am not doing homework now.) Etc.

IV. Тренування орфографічної навички

Вчитель привертає увагу дітей до слів, заздалегідь записаних на дошці. Один учень виходить до дошки, інші працюють у зошитах. Завдання для учнів: поставити букви в словах правильному порядкута записати отримані слова.

Завдання на дошці:

Umsemu (museum)

Bebay(abbey)

Numontme(monument)

Retteha (theatre)

Distamu (stadium)

Liaparmetn(parlament)

Nemaic(cinema)

Legalry(gallery)

Aresqu (square)

V. Активізація фразового дієслова

Let’s remember rhe phrasal verb to take /Put the right preposition in the sentences на your cards.

Учні отримують картки із завданням та виконують завдання протягом 3 хвилин. Потім учні зачитують пропозиції та перекладають їх.

2 He is fond of taking…. .

6. Will you take …your hat?

VI. Фізкультхвилинка

VII. Тренування навичок діалогічного мовлення на тему «Лондон».

Do you like to go to London?

Якщо ви збираєтеся займатися туристичних місць в Лондоні? Guide will help you. Let's read the model of the dialogue від exercise 23, page 68.

VIII. Вдосконалення лексичних навичок

- Всі ми вивчили деякі слова “first,at first”. Look at the table на page 68,exercise 24.

Учні по черзі читають словосполучення та пропозиції з таблиці на сторінці 68, вправа 24. Потім учні виконують вправу на закріплення.

IX. Вдосконалення навичок граматики та орфографії

Open your exercise-books, please. The task for you is to use the Present Continuous Tense and open the brackets in some sentences. Ви можете пройти sentences на дошці.

Учні виконують наступне завдання з дошки письмово у зошитах: use the Present Continuous Tense in the following sentences. Вчитель збирає зошити наприкінці уроку на перевірку.

Завдання на дошці:

6. Bob (to sleep) now? Ключі:

1. Where is Mum? - She is cooking.

2. Listen! Girl is singing a song.

3. They are watching detective film now.

4. What are you reading at the moment? 5.1 am not writing a letter now.

6. Is Bob sleeping now?

IX. Підсумок уроку

Що 'все для всієї. Чи є ви stand up and recite our poem?

Holidays are over, No more fun,

Holidays are over, School has begun! Учні розповідають вірш разом із учителем.

Good-bye, boys! Good-bye, girls! (Good- bye, teacher.)

Домашнє завдання:упр. 38, с. 54, упр. 11, с. 57.

1. Where is Mum? - She (to cook).

2. Listen! Дівчина (sing) a song.

3. They (to watch) a detective film now.

4. What you (to read) at the moment? 5.1.

6. Bob (to sleep) now?

Put the rights word in following sentences:of,off,part,place,pictures.

1 Take care…. The pennies and points will take care…. Їмselves.

2 He is fond of taking…. .

3 Do her children take …. In the concert?

4 The meeting took …. У парку.

6. Will you take …your hat?

САМОАНАЛІЗ УРОКУ

    Мною було проведено урок англійської мови у 5 класі на тему «Орієнтація в місті». Даний урок можна проводити як урок систематизації та узагальнення лексико-граматичного матеріалу на тему Визначні пам'ятки Лондона. Тема уроку та мета відповідають місцю уроку в навчальному плані, вимогі програми навчання іноземної мови, віку учнів, їх інтересам, потребам та пізнавальним можливостям, оскільки при розробці уроку я спиралась на методичні рекомендаціїнавчально-методичного комплекту «Англійська із задоволенням» Біболетова М.З. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу та систематизації знань. Форма уроку: традиційний урок. Урок орієнтований оволодіння такими аспектами мови, як фонетика, лексика, граматика, діалог. Мета уроку - вдосконалення мовних навичок учнів із лексико-граматичним матеріалом на тему «Визначні пам'ятки Лондона».
Ця мета зумовила вирішення наступних завдань: Навчальні:
    практика мовної діяльності (діалогічної з використанням опорного конспекту, діалогічній у формі інтерв'ю) на тему «Визначні пам'ятки Лондона» активізація лексики на тему Визначні пам'ятки Лондона формування та розвиток комунікативних умінь
Розвиваючі:
    розвивати мислення, вміння дати оцінку, висловлювати свою думку на англійською; розвиток творчості, фантазії, уяви;
Виховні:
    виховання почуття толерантності; виховання культури спілкування; формування вміння працювати у команді, допомагати одне одному; виховувати почуття любові та поваги до найближчих і дорогих людей.
Відповідно до цілей та завдань було обрано етапи уроку, а адекватно етапам було запропоновано види діяльності. Організаційний момент налаштував учнів щодо «іноземну мову». У ході фонетичної зарядки відбувалося налаштування апарату артикуляції і робота над вимовною стороною мови. Наступний вид діяльності – мовленнєва розминка, метою якої було вдосконалення граматичної навички на вживання Present Continious, а також актуалізація необхідного на уроці лексичного матеріалу. Робота проводилася у режимі «Учитель-учень».Наступна частина уроку проводилася тренування орфографічного досвіду. Потім учні тренувалися у вживанні прийменників. На уроці була проведена фізхвилинка, як елемент здоров'язберігаючих технологій. Наступним етапом була діалогічна робота на тему «Визначні пам'ятки Лондона» Всі етапи уроку були логічно взаємопов'язані і спрямовані на головний етап – вдосконалення мовних навичок учнів з лексико-граматичним матеріалом на тему «Визначні пам'ятки Лондона». Принцип систематичності та послідовності формування знань, умінь та навичок дотримувався правильно, був перехід від простих завдань до більш складних. У ході уроку було використано фронтальну, групову форми роботи. Види діяльності постійно змінювалися, завдяки чому підтримувався позитивний настрій та досить швидкий темп проведення заняття. Час був розподілений раціонально, що дозволило пройти весь запланований матеріал. На уроках досить повно представлені такі форми роботи, як учень-вчитель, учень-учень Як засіб обліку, контролю та оцінки оволодіння учнями іншомовним матеріалом, навичками та вміннями іншомовної мови були використані питання-відповідь, усний виступ. На уроці було реалізовано такі принципи: принцип спрямованості навчання комплексне рішення задач; принцип доступності навчання; Розвиток учнів під час уроку здійснювалося повною мірою, були задіяні все учні, зокрема і слабоуспевающие. Структура уроку повністю відповідає логіці проведення заявленого типу уроку, оскільки моїм основним організаційним завданням було створення умов узагальнення раніше вивченого матеріалу на тему. На мою думку, такі умови були створені на проведеному уроці. Учні на уроці були активними, уважними, працездатними. Я вважаю, що обрана форма організації навчальної діяльностішколярів була досить ефективною. Було дотримано з мого боку норм педагогічної етики і такту, культура спілкування «вчитель - учень. На уроці було створено доброзичливу психологічну атмосферу, що характеризується взаємною зацікавленістю всіх учасників уроку. Загалом поставленої мети було досягнуто.

Урок з використанням технологій індивідуального та групового навчання

Муніципальний казенний загальноосвітній заклад

«Середня загальноосвітня школа№3, с. Камбулат»

КОНСПЕКТ УРОКУ

в 5 класі

з англійської мови на тему:

«Орієнтування у місті»

Розробник:

Співакова Олена Олександрівна

вчитель англійської мови

2014

Урок англійської мови у 5 класі

Урок-узагальнення, урок-гра, урок-подорож

Завдання:

    Освітня . Формування лексико-граматичних навичок та активізація їх у мовленні (модельних фразах), удосконалення фонетичних навичок та навичок читання.

    Виховна . Підвищення мотивації навчання, формування навички взаємодопомоги, підвищення комунікативної культури, формування навички колективної праці.

    Розвиваюча . Формування прийомів розумової діяльності, реалізація завдань розвитку візуальної, аудіальної, кінестетичної модальності сприйняття, уваги, мислення, позитивних емоцій, розвитку самостійності пізнавальної діяльності у учнів. Формування загальних умінь комунікації

Хід уроку

(На екрані портрет Екзюпері з висловом)

1. Оргмомент

Good morning ,children! Today we will travel to the “Planet of kind people” Who is on duty? What is the weather like? Is it warm? How are you? Are you fine? -ОК. Let's train our English sounds.

2. Фонзарядка .( Візуальний ряд - лексика з картинками на екрані )

Now, repeat after me! All together!

Натисніть на стрілку, на торну право, на торну ліву, на go across, на go past, на go down the street, go up the street, on corner, opposite, between, to buy. How can I get to…?

3. Лексична зарядка .

How much is it to Charing Cross?-(Показую один фунт-учень повинен сказати «Onepound»

How much is it to Letnyaya Stavka?-(Показую 50 рублів - fifty roubles)

Do you go to Letna Stavka by plane?-(No, I don`t)

How do you get to Letnyaya Stavka by bus or by car?

4. Основна частина уроку. Продовження актуалізації знань, закріпленняграматичних навичок.

(на кадрі позначитиFuture Simple . )

Will V 1 / Will not (won`t) V 1

Imagine what you will do on ця планета. Fillingaps. Виберіть з правого стовпчика потрібне дієслово і поставте його в правильній формі в реченні. Одне дієслово - зайвий. (працюємона інтерактивній дошці )

1. I … …. crocodilesintheZoo. get to

2. I … … the Zoo by… buy

3. I … … a ticket on the bus. go straight

4. I … … to the bus stop see

Play

And now, make up a story and read . Put the sentences в logical order. Let's read the story.

Тепер, transform the sentences-what you will not do there.Що ви не робитимете. напишіть останні дві пропозиції негативно. (один учень на дошці, решта на картках).

Гра « Magichat. Prediction». (Хлопці витягують листочки з пропозиціями, що з ними буде через кілька років)

5. Аудіювання тексту.

(На екрані з'являється ракета і вона злітає) Отже, хлопці, ми злетіли і поки що летимо - проведемофізхвилинку. Її проводить …

Ми прилетіли. Слухайте орієнтування, щоб ви не заблукали. Візьміть жовтий папір, маркери та клей на столі, позначте свій маршрут: намалюйте дорогу до готелю, приклеюючи по ходу розповіді малюнки будівель, завершіть карту вашого маршруту до готелю, де ви будете жити. … А тепер порівняйте чи правильно ви намалювали карту. (На екрані - правильний варіант) (текст звучатиме з екрану)

Текст - Welcome to our Planet of kind people . Go up the street, go past the park on the left side, turn to the right, the museum is on the corner on the right side, go up the street ,go past the supermarket on right side and you there.

6. Усна мова . Now take white sheets. Makeupdialogues. З даних варіантів словосполученьнапишіть і складіть міні-діалоги: як пройти до магазину чи лікарні.

(поки вони працюють звучить музика)

(по одній парі з кожної команди відповідають - інші здають листочки з діалогами)

6. It`s time to fly home. East or west home is best.Час летіти додому, хлопці. З усіх доріг світу найкраща дорога-додому.

Наділи скафандри-летимо додому. Поки летимо, хлопці, заспіваємо пісеньку, що з нами буде через 10 років.

( звучить пісня "In ten years"

In ten years what will happen to me In ten years where will I be? Will I be happy? Will I be alone? Will I travel round the world? Will I stay at home?

In years you`ll be twenty –one, You`ll travel round the world and you`ll have fun. You`ll go to Scotland and you`ll go to Spain. You`ll travel by car, bus і by plane

7. Підсумок уроку. Хлопці, ось ми й удома. Вам сподобалася подорож? А урок сподобався? А тепер слухайте. На столі у вас лежать два малюнки: велосипед і ролики-два ваші улюблені види транспорту. Якщо на уроці вам все було зрозуміло, легко і ви все відповідали правильно, то підніміть велосипед. Це «5». Якщо ви відповідали, але трохи важко підніміть ролики. Це "4". Це ваші оцінки за урок, хлопці. Дякую, що підтримали мене. Це подарунок вам від мене на згадку про сьогоднішній урок.The lesson is over. Good bye.

додаток № 1

1. Excuse me. How do I get to…?

Can you tell me where the …(shop, museum, hospital, Zoo, school, supermarket, bank) is?

2. Go up/down the street, go straight, turn right/left, go past the …(shop, museum, hospital, Zoo, school, supermarket, bank)?

3. It is on the left/right side (on corner, opposite the bank), you are there

4. Thank you very much

Magic hat. Prediction

You will be a famous actor.

You will be happy.

You will travel round the world.

You will stay in Kambulat.

You will go to London.

You will be nice and cool.

Навчальний предмет : англійська мова

Вчитель: Біктимирова Зульфія Мухаметівна

Клас: 6

Тема урока : Орієнтування у місті.

Тип уроку : урок систематизації та узагальнення набутих знань

Підхід у навчанні: системно-діяльне, диференційоване, комунікативно-орієнтоване навчання

Застосовувані технології:

Технологія індивідуалізації навчання (допомагає реалізувати особистісно-орієнтований підхід, враховуючи індивідуальні особливості та потреби учнів).

Технологія комунікативного навчання (комунікація: спілкування, переробка інформації)

Технологія навчання у співпраці (реалізує ідею взаємного навчання, здійснюючи як індивідуальну, і колективну відповідальність за вирішення навчальних завдань)

Технологія розвитку критичного мислення

Технологія здоров'язбереження

Застосування ІКТ

Освітні ресурси уроку:основні : підручник, комп'ютер, проектор, презентація, малюнок троянди для фонетичної зарядки;додаткові: дидактичний роздатковий матеріал. (картки-схеми міста, картки для самостійної роботи, оціночні листи, роздатковий матеріал для діалогу)

Мета уроку: Формування комунікативної компетенції у рамках теми «Орієнтування у місті»

Завдання уроку:

Практичні:

Удосконалювати лексичні навички говоріння, а саме вміння вести діалог етикетного характеру: ввічливо розпитати, як знайти дорогу у незнайомому місці та як пояснити шлях;

Удосконалювати вміння описувати маршрут, використовуючи необхідну лексику та карту міста;

Активізувати вживання лексичних одиниць на тему «Запитуємо дорогу»

Згадати назви раніше вивчених пам'яток Лондона: Tower of London, Tower Bridge, Natural History Museum;

Освітні:

Формування готовності до осмислення соціокультурних особливостей країни мови, що вивчається;

Культурознавче збагачення за рахунок нової інформації про культуру країни мови, що вивчається

Розвиваючі:

Розвиток мовних здібностей та сталого інтересу до вивчення англійської мови;

Розвиток уяви, здібності до здогадки, розподілу та переключення уваги, до порівняння та зіставлення;

Розвиток здатності до комбінування та трансформування мовних одиниць, здатності здійснювати продуктивні мовні дії

Виховні:

Розвиток та виховання у школярів розуміння важливості вивчення іноземної мови в сучасному світі та потреби користуватися нею як засобом спілкування, пізнання, самореалізації та соціальної адаптації;

Виховання комунікативно-мовленнєвого такту, комунікабельності у спілкуванні з однолітками та дорослими;

Формування потреби та здатності до співробітництва та взаємодопомоги при роботі в парі та групі;

Виховання активності у вирішенні комунікативних та пізнавально-пошукових завдань

Заплановані результати

Особистісні

Метапредметні

Предметні

Прийняття та освоєння соціальної ролі учня, розвиток мотивів навчальної діяльності та формування особистісного сенсу вчення;

Розвиток навичок співпраці з однолітками у різних соціальних ситуаціях, вміння не створювати конфліктів та знаходити виходи із спірних ситуацій;

Усвідомлення іноземної мови як засобу міжнародного міжкультурного спілкування, що зближує людей, що забезпечує дружні контакти та ділову взаємодію;

оволодіння здатністю приймати та зберігати цілі та завдання навчальної діяльності, пошуку засобів її здійснення;

Освоєння способів вирішення проблем пошукового характеру;

Формування вміння розуміти причини успіху/неуспіху навчальної діяльності та здатності конструктивно діяти навіть у ситуаціях неуспіху;

Освоєння початкових форм пізнавальної та особистісної рефлексії;

Оволодіння навичками смислового читання тексту відповідно до цілей і завдань; усвідомлено будувати мовленнєвий вислів відповідно до завдань комунікації та складати тексти в усній та письмовій формах;

Готовність слухати співрозмовника та вести діалог; готовність визнавати можливість існування різних точок зору та права кожного мати свою; викладати свою думку та аргументувати свою точку зору та оцінку подій;

Визначення загальної мети та шляхів її досягнення; вміння домовлятися про розподіл функцій та ролей у спільній діяльності; здійснювати взаємний контроль у спільній діяльності, адекватно оцінювати власну поведінку та поведінку оточуючих;

Розвиток соціальних умінь школяра, необхідні спілкування іноземною мовою в межах його мовних здібностей.

Формування мовних навичок (фонетичних, орфографічних, лексичних) у рамках теми «Як орієнтуватися у місті»;

Вдосконалення навички говоріння через практику діалогічного мовлення

Розвиток навичок аудіювання, читання, письма у рамках запропонованої теми.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

Good morning class! Nice to meet you. Sit down please.

Who is on duty today?

Who is absent today?

Today we have a very unusual lesson. And I hope you will like it. Try до роботи hard and be дуже attentive.

Are you ready to begin our lesson?

II. Мотиваційний етап.

1.Постановка мети та завдань уроку.

Look at the slide (board). What are we going to talk about? We are going to walk around the town.

Мотивація навчальної діяльностіучнів.

You see the dialogue. ……… read it please. Imagine, що ви будете ходити на туристичному автобусі за межами Лондона.

Come here. I'll be a conductor and you have to buy tickets on a bus.

Розігрування діалогу, замість квитків учні отримують оціночні листи.

Look at your tickets and say what are we going to do at our lesson? На наступний урок виконаємо тест із пройденого розділу, тому до чого маємо прийти до кінця уроку?

Let's go!

Фонетична зарядка

The first task is a game Snowball. Називаємо слова на задану тему, але, перш ніж сказати своє слово, необхідно вимовити все, що сказали до вас.

1 ряд- means of transport

2 ряд- names of buildings

3ряд- sights of London

ІІІ. Мовленнєва розминка

What’s the English for Як мені дістатися від ... до .....? (How can I get from… to….?).

Next task is to ask your friend how can you get from your school to another place.

(робота з картинок)

IV. Актуалізація та консолідація наявних знань

  1. Ми використовуємо не лише одну фразу How can I get…. What phrases and expressions в мене?

Таким чином, для вашого рішення є питання з їхніми повідомленнями. Work in pairs.

(Працюють у парах на листочках). Перевірка

Для того, щоб зробити вашу роботу в групах. The next task is a riddle. What do you see in this picture? Ви маєте 4 riddles. Read them, find the place on the picture and answer the questions. Work in groups.

  1. Next point isindividual work

Покладіть аркуш і клацніть. Ви будете отримувати слова і хлопчика в магазинах.

Випишіть окремо літери, які ви вставили у слова. Що вийшло? Якщо ви отримали слово……………………….. Значить завдання виконано правильно, якщо зустрілися помилки, ми всі разом перевіримо.

  1. Динамічна пауза
  2. Застосування знань та умінь у новій ситуації
  1. The third point is……. Ваша робота є запрошеною до dialogue і виправлення дзвінків на ваші папери номер …

(Прослуховування діалогу 2 рази, перевірка, порівняння з правильною відповіддю на дошці)

  1. Also it will be pair work. Look at the pictures on your desks and make up the dialogues. Ви можете використовувати слова, які ведуть далі.

Упорядкування діалогів, розігравання діалогів.

Put the mark for speaking.

  1. Підбиття підсумків

На початку уроку ми мали на меті повторити всі теми розділу, щоб ми з легкістю виконали тест на слід уроці. Чи досягли ми своєї мети? Чи все повторили?

Тепер ви можете виконати загальну позначку для права. Загальну оцінкувираховувати вмієте. …… What is your mark? Я хотіла б, щоб ти звернув увагу на …….

  1. Домашнє завдання.
  1. WB p 34 ex A-read, translate the dialogue, and answer the question,
  2. My route- маршрут від будинку до школи з описом.
  1. Рефлексія.

Продовжіть фразу Now I can…. Now I know …….

The lesson is over. Good bye!


Чи часто вам у житті доводилося губитися на вулицях незнайомого містаза кордоном? Чи, можливо, у вас питали англійською, як пройти за такою адресою, а ви не знали, що відповісти? Давайте раз і назавжди виправимо цю неприпустиму помилку і навчимося правильно запитувати напрями руху на , а також дізнаємося, як підказувати іншим людям, які потрапили у скрутну ситуацію.

Запитати дорогу англійською, напевно, намагався кожен, хто колись мандрував. Однак не всі знають, як потрібно питати шлях, щоб бути максимально зрозумілим іноземцями. До того ж, коли в нас раптово запитують англійською, як пройти кудись, теж не завжди вдається згадати потрібні слова. Проте вся річ у кількох фразах, які просто потрібно запам'ятати.

На зображенні представлені основні напрямки руху з перекладом:

Go straight on until you come to a crossroads. - Ідіть прямо до перехрестя.

Turn left в Gordon Street. - Поверніть ліворуч на Гордон Стріт.

Взяти next left. - Наступний поворот – ліворуч.

Take the second road on the left . - На другій дорозі поверніть ліворуч (другий провулок).

Turn right at the traffic lights. - Поверніть праворуч на світлофорі.

It’s opposite the church. - Це навпроти церкви.

It's next to the bank. - Це поряд із банком.

It's between the school and the shop. - Це між школою та магазином.

It’s at the end of the road. - Це наприкінці дороги.

It’s on the corner of Market Street та Baker Street. - Це на розі Маркет Стріт та Бейкер Стріт.

It's just behind this building. - Це за цією будівлею.

It’s in front of the school. – Це перед школою.

It’s just around the corner. - Це тут за рогом.

It's on the left/right. — Це (знаходиться) ліворуч/праворуч.

It's around the corner.— Це за рогом.

Це не буде, якщо ви придбаєте taxi. - Краще взяти таксі.

Це 500 метрів від неї. — Це за 500 метрів звідси.

Bank Street is parallel with this street. - Бенк Стріт паралельна цій вулиці.

Penny Street is perpendicular to this street. - Пенні Стріт перпендикулярна до цієї вулиці.

It’s four blocks down the street on this side of the road. - Це через чотири квартали вздовж по цій стороні вулиці.

Turn right at the roundabout. - Поверніть праворуч на кільцевій розв'язці дороги.

Запитуємо дорогу: корисні вирази

Використовуйте ці фрази-заготівлі, щоб запитати дорогу в незнайомому місці:

I'm trying to get to the museum. - Я намагаюся потрапити до музею (Мені потрібно знайти дорогу до музею).

Do you know where the post office is? - Ви знаєте де знаходиться поштове відділення?

What’s the best way to get to the train station? – Як краще пройти до залізничної станції?

Can you give me directions to nearest bus stop? — Можете вказати напрямок до найближчої автобусної зупинки?

How do I get to the train station? — Як дістатися до залізничної станції?

Where can I find the nearest bakery? — Де я можу знайти найближчу пекарню?

How can I get to the bank? - Як пройти до банку?

Where is the hospital? - Де (перебуває) лікарня?

Не забувайте про ввічливе поводження:

Exuse me, how can I go to the library? — Вибачте, як пройти до бібліотеки?

Exuse me, is there a supermarket near here? — Вибачте, а десь поблизу є супермаркет?

Pardon me, I'm lost, how do I get to to library? — Вибачте, я загубився, як мені дістатися бібліотеки?

Could you, please , tell me how to get to the computer store? — Чи не могли б ви підказати мені, як пройти до комп'ютерного магазину?

Діалог на тему

Якщо представлений матеріал вам здасться недостатнім, пропоную перейти до діалогу на тему орієнтування англійською. Тут ви знайдете багато додаткових фраз про те, як запитати дорогу або допомогти будь-кому, вказавши напрямок руху.

Вставте замість перепусток у реченнях такі слова: east, bank, school, roundabout, third, church

Діалог досить цікавий і простий, тому постарайтеся перекласти його самостійно. Тим більше, що ви отримали достатньо підказок у цьому уроці, так що можете користуватися ними при перекладі.

Lenny: Excuse me, I'm trying to find pub називається Cock & Bull. Could you point me in the right direction?

Джордж: Ah ... the Cock & Bull. I know it well. Excellent pub.

Lenny: Oh, great. I'm's New to the city and I'm supposed to meet a friend there, but I haven't got a clue where I am.

Джордж: Right. Go straight ahead. Then, take the (1) _______ road on your left. That's Queen Street. Follow it until you pass a (2) ________, and then… No, hang on. That's not right.

Lenny: Oh, I can ask someone else if you’re not sure

Джордж: No, no. I know London як back of my hand… OK. Ignore everything I just said. Від цього, ви хочете отримати на Charles Street, який є parallel до цього street. Then walk (3) ______________ про 500 m until you see an old (4) _______. Turn right at the church and… Wait a minute…

Lenny: I’ve got a map here…

Джордж: I don’t need a map. I've lived here all my life. And the Cock & Bull isn't far. Excellent pub, by the way. They do a fantastic steak and kidney pie… Or was it steak and mushroom? Anyway. Протягом чотирьох метрів, що йдуть і коли ви збираєтеся до (5)____________, hang a left. Walk for another two minutes and you'll see a (5)_________ on opposite side of the road. Публікація є just next to the bank. You can’t miss it.

Lenny: Great! Thank you!

Джордж: No, hold on… That's where the pub used to be. It moved 15 years ago.

Lenny: Maybe I should ask someone else.

Джордж: No, no, I'm your man. I practically live на Bear & Bull.

Lenny: You mean the Cock & Bull

Джордж: No, the Bear & Bull

Lenny: I'm trying to get to the Cock & Bull

Джордж: The Cock & Bull? No idea! Never heard of it! Goodbye!

Ось у такій кумедній формі можуть проходити діалоги у нашому житті. У всякому разі, даний діалогпоказав нам, як вказувати напрямки англійською мовою в реального життя, а також, як питати шлях у перехожих. Як бачите, перехожі не завжди можуть допомогти, тому потрібно бути терплячішими і не зневірятися.

Отже, ви вже легко заселилися в готель, використовуючи наш розмовник «Англійська в готелі», відпочили після дороги та готові себе показати, на людей подивитися – піти на екскурсію до міста. Звичайно, наявність російськомовного гіда полегшує життя нашим туристам за кордоном, проте подорожувати «дикуном» набагато цікавіше та дешевше. А якщо ви при цьому ще й вивчите запропоновані нами фрази для орієнтації в місті, ваша поїздка пройде легко і приємно. До того ж завдяки знанню англійської ви зможете придбати нові знайомі з іншої країни.

Ми написали простий розмовник для мандрівників, в якому ви знайдете діалоги, фрази та словник з 25 найнеобхідніших тем. Вирушайте в подорож разом із головним героєм та підтягніть свою англійську. Безкоштовно завантажити книгу можна на .

Назви основних установ англійською мовою

Для початку ми наведемо вам назви різних місць у місті англійською мовою. Рекомендуємо вивчити їх у першу чергу, вам не хочеться потрапити в печеру замість туалету.

Слово/СловосполученняПереклад
Транспорт
an airportаеропорт
a bus stopзупинка автобуса
a bus/coachавтобус
a bus station/terminalавтовокзал, автобусна станція
a gas/petrol stationзаправка
parkingпаркування
rent-a-car/car hireоренда машин
a subway/undergroundметро
a subway stationстанція метро
a railway/train stationзалізничний вокзал
a trainпотяг
a taxiтаксі
Частини міста
a bridgeміст
a cornerкут
a crossroadsперехрестя
a pedestrian crossingпішохідний перехід
a pedestrian areaпішохідна зона
a streetвулиця
a squareплоща
Установи
a B&B (bed and breakfast)міні-готель надає тільки нічліг та сніданок
a motelмотель
a hotelготель
an innневеликий готель
a bankбанк
a fire departmentпожежна частина
a hospitalлікарня
a libraryбібліотека
a lost property office / lost and foundбюро знахідок
a post officeпошта
a police stationвідділення поліції
a schoolшкола
a shopмагазин
a tourist information officeустанова, яка надає довідкову інформаціютуристам
a WC (water closet) / restroom / bathroom / toilet / lavatory / looтуалет
Розважальні заклади
an art galleryхудожня галерея
a balletбалет
a barбар
a bowling alleyбоулінг
a caféкафе
a cinema/movie theatreкінотеатр
a circusцирк
an exhibitionвиставка
a nightclub/discoнічний клуб
an operaопера
a pubпаб
a restaurantресторан
a stadiumстадіон
a swimming poolбасейн
a theatreтеатр
a zooзоопарк
Визначні пам'ятки
a canyonканьйон
a castleзамок
a cathedralсобор
a caveпечера
a churchцерква
a fountainВодограй
a monument/memorialпам'ятник/пам'ятник
a mosqueмечеть
a museumмузей
a palaceпалац
a parkпарк
a sculptureскульптура
sights/places of interestпам'ятки
a statueстатуя
a templeхрам

Як ви помітили, для позначення назви туалету є кілька слів. Зазвичай WC використовується практично у будь-якій країні, а Великобританії часто вживаються слова toilet і lavatory. Там же використовується слово loo, воно носить неформальний відтінок. У США найбільш популярні слова restroom та bathroom, хоча останнє також позначає і ванну з туалетом безпосередньо в чиємусь будинку. У Канаді широко використовується слово bathroom. Однак навіть у різних регіонах однієї і тієї ж країни можуть використовуватися різні слова, тому не бійтеся вживати будь-яке з них: вас у будь-якому випадку зрозуміють.

Як запитати напрямок англійською

Отже, уявимо, що ви вирішили здійснити пішу прогулянку містом, подивитися пам'ятки (sightseeing) і вдосталь насолодитися гарними краєвидами. Якщо ви вирішили обійтися без гіда (tour guide), то для орієнтації в місті вам знадобляться карта (map) і путівник (guide book), а ще знання деяких фраз англійською, які допоможуть вам досягти пункту призначення, адже не завжди легко зорієнтуватися по карті, а деякі визначні пам'ятки або установи можуть бути зовсім не нанесені на неї.

Де взяти картку? По-перше, майже в кожному готелі вам запропонують план міста. По-друге, ви можете купити її у газетному кіоску (newsagent's). Вибирайте найбільш докладну, з великим масштабом і довідником для туристів: на хороших картах будуть вказані всі установи, пам'ятники, музеї і т.д. (У вас є мапа міста?).

До речі, у готелі ви можете запитати персонал, які місця варто відвідати у місті. Поставте просте запитання: Could you tell me, please, what is worth visiting? (Не могли б ви підказати мені, що варто відвідати?). Так ви отримаєте інформацію з перших рук про найцікавіші пам'ятки.

Уявимо цілком реальну ситуацію: ви заплуталися у вулицях незнайомого міста і не можете знайти визначну пам'ятку. У такому разі зверніться до перехожого: вибачтеся та попросіть допомогти. Якщо ви бачите поруч із собою поліцейського, попросіть його про допомогу, це безпечніше: у такому разі ви точно не нарветесь на шахраїв.

Ви вибрали собі «жертву» для розпитувань, зупинили її та привернули увагу. Тепер слід дізнатися у перехожого, як дістатися до потрібної установи або обраної пам'ятки. Ось тут вам і знадобиться знання слів з нашої першої таблички. Наступні фрази синонімічні, тобто взаємозамінні. Виберіть ті, які вам легко запам'ятати, і просто підставляйте в них назву потрібного вам закладу.

ФразаПереклад
What is the name of this street?Як називається ця вулиця?
Is there a pub near here?Десь поблизу є паб?
Where is theatre situed?Де знаходиться театр?
Where is the restroom?Де знаходиться туалет?
Excuse me, do you know where the museum is?Вибачте, Ви не знаєте, де знаходиться музей?
Excuse me, can you give me quick directions to the library?Вибачте, чи не могли б Ви підказати мені, де знаходиться бібліотека?
Excuse me, could you tell me how to get to the train station?Вибачте, чи не могли б Ви підказати мені, як дістатися вокзалу?
Excuse me, how can I get to the nearest bank?Вибачте, як я можу дістатися найближчого банку?
Excuse me, do you know how to get to theatre from here?Вибачте, Ви не знаєте, як дістатися звідси театру?
Excuse me, what is the best way to get to the post office?Вибачте, як краще дістатися пошти?
Excuse me, can you show me the way to the nearest cinema?Вибачте, чи не могли б Ви показати мені дорогу до найближчого кінотеатру?
Could you tell me the way до найближчого hospital?Чи не могли б Ви підказати мені, як дістатися найближчої лікарні?
Is this the way to the train station?Це шлях до залізничного вокзалу?
Which is the shortest way to the cinema?Який найкоротший шлях до кіно?
Excuse me, I am looking for the temple. Do you know where it is?Вибачте, я шукаю храму. Ви знаєте, де він?
Excuse me, I am looking for a restaurant. Do you know how to get there?Вибачте, я шукаю ресторан. Ви знаєте, як дістатися до нього?
Could you show me on the map?Чи не могли б Ви показати мені на карті?

Не зайвим буде також уточнити у перехожого, чи далеко потрібна вам визначна пам'ятка: так ви вирішите, скористатися послугами громадського транспорту або прогулятися пішки.

У цій статті ми представили фрази для орієнтації на місцевості, а в статті «Докладно розповіли про те, як орендувати машину і спілкуватися в громадському транспорті англійською мовою.

Як вказати напрямок англійською

Отже, ви одним махом подолали мовний бар'єр та легко запитали, куди вам рухатися. Тепер вам треба зрозуміти, що відповідає ваш співрозмовник. Для цього вивчіть наступні фрази англійською. Крім того, ці ж пропозиції ви можете використовувати і при зустрічі з іноземцем у власному місті: тепер ви легко поясните людині, як знайти найближчий банк або станцію метро – +10 до навичок спілкування англійською.

Для початку освойте базові фрази, які допоможуть вам вказувати напрямок руху.

ФразаПереклад
go along (the beach)йдіть вздовж (пляжа)
go past (the school)йдіть мимо (школи)
turn right/left = go right/left = взяти right/leftповерніть праворуч/ліворуч
turn right/left at (кіно)поверніть праворуч/ліворуч (кінотеатр)
turn right/left into (main way)поверніть праворуч/ліворуч (головну дорогу)
go ahead = go straight ahead = go straight onйдіть прямо
acrossз іншого боку вулиці, через дорогу від
oppositeнавпаки
on your right/leftправоруч/ліворуч від Вас
1/2/2 turning on the left/rightперший/другий поворот ліворуч/праворуч
in front ofперед (навпаки чогось)

Наведемо прості відповіді, які ви можете отримати у відповідь на питання про напрямок руху:

ФразаПереклад
It is not far from here.Це недалеко звідси.
It is over there.Це геть там.
It is on Johnson Street.Це на вулиці Джонсона.
It is in front of theatre.Це перед театром.
It is across the street.Це через дорогу.
Keep going.Продовжуйте йти прямо (у цьому напрямі).
Cross the street.Перейдіть на інший бік вулиці.
Museum is opposite to church.Музей навпроти церкви.
Post office is on your right/left.Пошта праворуч/ліворуч від Вас.
Вийняти на другий крок на лівій стороні.Поверніть на другому повороті ліворуч.
Go along Johnson street until the restaurant.Ідіть уздовж вулиці Джонсона до ресторану.
It is 20 minutes by car / on foot.Це за 20 хвилин їзди на машині / ходьби.
Таке bus number six.Сядьте на автобус номер шість.

А тепер невеликий лайфхак для тих, хто боїться заплутатися в довгих поясненнях перехожого: покажіть співрозмовнику карту і запитайте: Could you show me on the map? (Не могли б ви показати мені на карті?). Тоді просто покажуть, куди йти. Так ви точно не заплутаєтесь і не заблукаєте.

Почитайте наведені діалоги, щоб легше було зрозуміти, як вказати напрямок англійською мовою:

Діалог #1


- Excuse me, where is theatre situed?
- Go left here and then take the second right. Theatre will be around the corner.

Вибачте, де театр?
- Ідіть ліворуч і потім поверніть праворуч на другому повороті. Театр буде прямо за рогом.

Діалог #2


- Excuse me, можу ти мою how to get to the nearest bank?
- Go straight on for 2 miles. Ви повинні скористатися банком безпосередньо з точки зору office.

Вибачте, Ви не підкажете, як дістатися найближчого банку?
- Ідіть прямо цією вулицею близько 2 миль. Ви побачите банк прямо навпроти пошти.

Діалог #3


- Excuse me, could you tell me the way to the museum?
- It's pretty far from here. Turn left and then right, go along for a mile or so and the museum is on your left.

Вибачте, Ви не підкажете мені дорогу до музею?
- Це досить далеко звідси. Поверніть ліворуч, а потім праворуч, йдіть прямо біля милі, і музей буде ліворуч від Вас.

Діалог #4


- Excuse me, I am looking for a cafe. Do you know how to get there?
- Go left here and turn right after you go past the bank. Cafe is in front of market.

Вибачте, я шукаю кафе. Ви знаєте, як дістатися до нього?
- Ідіть ліворуч і поверніть праворуч після того, як пройдете банк. Кафе буде прямо перед ринком.

Також рекомендуємо послухати аудіозапис уроку для тих, хто вивчає англійську від BBC , де розповідають, як вказувати напрямок. Текст запису можна завантажити на сайті, тому ви легко розберетеся на цьому уроці.

В установі

Ви благополучно дісталися обраної пам'ятки або розважального закладу. Тепер вам знадобляться ще кілька фраз, щоб ви змогли дізнатися про ціну квитка, а також деякі правила відвідування цього місця.

ФразаПереклад
I need a guide who speaks Російська.Мені потрібний гід, який говорить російською мовою.
How much does a ticket cost?Скільки коштує квиток?
How much is the entrance fee?Скільки коштує вхід?
Is the art gallery open on Sundays?Художня галерея відкрита в неділю?
What time does the museum open?Коли музей відкритий?
Is this way to the exit?Це шлях до виходу?
Am I allowed to take photos?Я можу робити фотографії?
Can you take a photo of us, please?Сфотографуйте нас будь ласка.
May I use the toilet?Чи можу я скористатися туалетом?
Is this seat free?Це вільне місце?

Написи та таблички англійською мовою

ФразаПереклад
Попереджувальні та заборонні таблички
dangerнебезпечно
cautionобережно
attentionувага
wet paintпофарбовано
no swimmingкупатися заборонено
beware of the dogобережно, злий пес
keep off grassпо газонах не ходити
sitting on grass permittedдозволяється сидіти на траві
private propertyприватна власність
stop / don't cross / don't walkстоп / стійте
Написи в установах
openвідкрито
closedзакрито
closed on Sundaysзакрито в неділю
pullна себе (напис на дверях)
pushвід себе (напис на дверях)
entrance / way inВхід
admission by ticket onlyвхід тільки за квитками
no entrance / no entryвходу немає
робітників only / staff onlyтільки для персоналу
authorised personnel only / no admittanceстороннім вхід заборонений
exit to streetвихід на вулицю
exit/way outвихід
no exitвиходу немає
emergency exitзапасний вихід
entrance feeплата за вхід
keep the door closedзачиняйте двері за собою
smoking sectionсекція для курців (наприклад, у кафе)
no smoking sectionсекція для некурців
reservedзаброньовано
occupiedзайнято
no vacanciesнемає вільних місць
elevator/Liftліфт
out of orderне працює / зламаний

Корисні сайти, щоб навчитися орієнтуватися у місті англійською мовою

  • Travel English Lessons- навчальні 2-3-хвилинні відео англійською для мандрівників. Носії мови говорять чітко, використовують прості фрази, тож дивіться, слухайте, звикайте до звучання англійської мовиі повторюйте пропозиції за дикторами - заразом вивчіть все, що вам потрібно.
  • LearnEnglishFeelGood.com – сайт із вправами. Зверніть увагу на розділ Sightseeing, у ньому ви знайдете корисні завданняна відпрацювання вивченої лексики. Практичні вправи допоможуть закріпити у пам'яті всі фрази.

Крім того, не забувайте і про нашу школу: дозволить у найкоротші терміни підтягнути знання, і ви впевнено почуватиметеся за кордоном.

Повний список слів та фраз для скачування

Не забудьте завантажити список корисної лексики. Якщо він буде з вами в подорожі, ви завжди зможете знайти те місце, яке хочете відвідати.

(*.pdf, 282 Кб)

Чи готові перевірити свої знання? Тоді спробуйте набрати максимальну кількість балів у нашому тесті.

Тест на знання лексики на тему «Як орієнтуватися в місті англійською мовою: простий розмовник»

Думаємо, тепер ви точно не загубитеся в місті, а якщо це і станеться, то легко впорайтеся з цією негараздами, скориставшись допомогою місцевих жителів та фразами з нашого розмовника. Бажаємо вам не губитися в будь-яких ситуаціях, приємної подорожі!



Читайте також: